hIsTÓriA
CD pReDAj
mP3
FoTo
liNkY
úVOd
kOnTAkt
koNcertY

 

Tak táto sekcia bude slúžiť na vyjadrenie názoru kapely na určité veci, alebo tu budú zverejňované daľšie zaujímavosti a informácie rôzneho druhu.

06.11.2010 Nemožné sa stalo skutočnosťou. Po rokoch rozprávania a sľubovania sme sa naozaj znova dostali do nahrávacieho štúdia. Dúfajme, že nám to tam pôjde dobre a že niekedy na jar budúceho roku sa budeme môcť pochváliť konečne novým materiálom v štúdiovej kvalite.

11.07.2010 Kvôli pracovnému vyťaženiu nášho bubeníka Maťa sme sa museli začať obzerať po druhom bubeníkovi,  aby sa nám už konečne prestalo stávať, že rušíme koncerty na posledné chvíľky vďaka náhlym pracovným povinnostiam.  Zlanárili sme Peťa a za pár skúšok sme boli schopný odohrať celý koncertný repertoár. Tak sa tešíme, že máme dvoch bubeníkov a máme väčšiu istotu nerušenia koncertov.

28.04.2009 Požiar!!!
Ďakujeme všetkým, ktorí pri včerajšom požiari domu v ktorom jednej z izieb sídlila naša skúšobňa, pomáhali zachraňovať z horiaceho domu čo sa dá, pričom riskovali vlastné zdravie. Podarilo sa viac menej zachrániť komplet aparát, čo sa bohužiaľ nedá povedať o dome. Dom z väčšej časti ľahol popolom. Chceme týmto tiež vysloviť ľútosť nášmu kamarátovi Palimu nad tým čo sa stalo, a dúfame, že napriek vysokým materiálnym škodám, mu čoskoro zostanú na tento hrôzostrašný večer len matné spomienky.

14.04.2009 Naše rady opustil gitarista Peter, ktorý sa rozhodol prestúpiť do inej kapely. My sme nanešťastie dlho nezaháľali a na jeho miesto sme dotiahli staronového člena Lukyho, ktorý predtým hrával na basu, a teraz s veľkou radosťou (jeho aj našou) sa chopil rukami nohami sólovej gitary.

01.01.2009 Prišiel k nám nový rok, nová mena, nové spomienky zo silvestrovskej noci... Prajeme všetkým ľuďom, aby váš rok 2009 bol minimálne taký úspešný ako predchádzajúci rok. A tajne dúfame, že aj keď sme lenivé hovädá, tak na nás nezanevriete kvôli stálemu odkladaniu nášho albumu z ktorého nám už je zle (všetkých ubezpečujem, že len z toho cd nám je zle a nie z tých destilátov, čo sme za celý rok vypili a čo ešte pretečie okolitými riekami)

16.09.2008 Ospravedlňujeme sa všetkým ktorí prišli na koncert do Dobšinej, že sme tam nehrali. Na poslednú chvíľu sa nám pritrafili nepríjemnosti. Frgo dostal vysokú horúčku 40 stupňov a musel to poriadne vyležať, no a Duško taký šikovný a švárny chlapec stúpil na hrdzavý klinec a prepichol si ním nohu a tá mu opuchla a začala hnisať, takže celý týždeň prebehal po nemocnici kde mu to rezali a čistili... Ďakujeme organizátorom za pozvanie a veríme, že ich to neodradí zavolať nás ešte niekedy.

05.05.2008 Tak a mali sme zasa pracovný víkend. Kiežby sme radšej odohrali tri koncerty za víkend ako toto. Zrazu nečakane z nenazdajky sme sa dozvedeli, že máme vytopenú skúšobňu. No tak sme tam prišli zachraňovať situáciu ako sa dalo. Ulička do našej skromnej skúšobne pod krčmou obsahovala 2 cm súvislej vrstvy vody... a v skúšobni koberec spokojne nasiaknutý ako sviňa :D Ako sme po ňom chodili, tak len čvacht čvacht Marko Polo... a tak sme museli nájsť nejaké nové riešenie... a vďaka našim kamarátom zo Sitňanu, ktorých týmto zo srdiečka pozdravujeme sme našli útočisko práve u nich v skúšobni. Tak sme všetko čo sa dalo napchali do auta - neveril som ale napchali sme tam celú aparatúru - a odviezli sme to do sucha (a preč z plesne - týmto pozdravujeme aj našu starú skúšobňu) k Sitňanom. Síce ich skúšobňa nie je pod krčmou, ale to už budeme musieť zvládnuť. Pekne sme všetky naše bedničky rozostavali, a nakoniec sme boli spokojní, lebo sme v ich skúšobni nezabrali až tak veľa miesta ako sme si mysleli. Dúfame, že sa nám tam bude hrať minimálne tak dobre ako v tej starej, a že tam zažijeme veľa príjemných chvíľ.

04.04.2008 Keďže nestíhame vybavovať absolútne vôbec žiadne koncerty z dôvodov maximálnej vyťaženosti členov kapely, tak sme sa rozhodli k nasledovnej žiadosti o pomoc. Hľadáme kvázi "manažéra", ktorý sa vyzná na scéne, má kontakty, čas a bol by ochotný nám pomáhať vybavovať koncerty, festivaly a podobne. Proste človek, ktorý by vybavoval koncerty za nás, lebo my máme chuť hrať čo najčastejšie, ale nemáme vôbec žiadny čas vypisovať, vyvolávať a vybavovať koncerty. Ak sa na to niekto cíti a má na to čas a chuť, tak sa nám ozvi, možno niečo spáchame...

30.01.2008 V piatok 25.1. sme odohrali prvý koncert roku 2008. Organizovali sme ho mi, takže o to viac sme sa snažili, aby dobre dopadol. A dopadol ba priam výborne. Prišlo vyše 250 ľudí, perfektná atmosféra, super zvuk, plná sála, výborné pivko, žiadne problémy nenastali. A za to by sme sa Vám chceli poďakovať, že ste prišli v takom hojnom počte a podporili ste punkovú kultúru. Chlapcom z Rozporu sa tiež veľmi páčilo a museli rozmýšľať, že kedy mali takýto perfektný koncert v takejto super atmosfére, takže týmto sa Vám chcú aj oni poďakovať. Dúfame, že ste sa zabavili a že sa Vám páčilo. Do skorého videnia na nejakom ďalšom koncerte...

29.07.2007 Sa uskutočnil prvý ročník futbalového turnaja medzi kapelami ŠHT, Sitňan a Prípad pre Samantu. Turnaj usporaúvala domovská kapelka ŠHT, v malebnej dedinke Pitelová (kde okupuje skušobňu), na domácej futbalovej aréne Pitelová-Upieca. Keďže týpkovia z PPS neprišli v dostatočnom hojnom počte, ich družstvo bolo diskvalifikované a členovia rozdelený do družstiev Sitňan a ŠHT. Kapela alebo teda družstvo ŠHT to jednoznačne natrelo Sitňanovcom a zvíťazili tuším 5:4. Na zaverečnej guláš partii malo ŠHT tiež jednoznačne navrch vo všetkých smeroch. Už teraz sa tešíme na druhý ročník, a dúfame že ostatné kapely sa dostatočne pripravia a budú na sebe pracovať, aby boli dôstojným súperom ŠHT.

28.11.06 Takže viacerí z vás sa pítajú na nový album, že by to už chcelo niečo nové od našej skupinky. Naďalej pripravujeme materiál na nové CD, a však ešte stále nemáme doriešenú finančnú otázku. Napriek tomu sme optimisti a nové CD by mohlo byť na budúci rok skutočnosťou. Presne kedy však si nikto ešte netrúfa odhadnúť. Napriek zlej kvalite sa začolo šíriť medzi ľudmi aj Live CD z koncertu v Podlaviciach, na ktorom sa nachádzajú aj niektoré nové vecičky, a je k stiahnutiu niekde na internete. Presnú adresu som však už zabudol, ale keď sa posnažíte tak ho určite niekde objavíte.

17.02.06 Bohužiaľ musím konštatovať, že zas sa nám nepodarí splniť predsavzatie o nahratí CD koncom februára. Ja to osobne vidím až niekedy začiatkom leta a k dostaniu by mohlo byť niekedy v septembri. Túto medzeru sme sa snažili vyplniť LIVE nahrávkou z koncertu PUNKrock proti násiliu BB, ale vzhľadom k tomu, že poradie kapiel sa tesne pred začatím pomiešalo a my sme vystúpili ako prvý, a na prípravu a dozvučenie bolo toho času málo už aj na punkovú kapelu, ktomu bolo treba riešiť organizačné veci a ako bombónik nám počas hrania pospúšťali struny (v sále bolo dosť žimno), tak výsledk nahrávky je katastrofálny. No čo už. Ďaľší produkt od ŠHT do mojej zbierky hamby v zásuvke. Do po - Giovanni!

 

FOruM